Reformát & Studio Divize

Reformát vznikl jako bakalářská práce na půdě Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v červnu roku 2013. Nyní za projektem stojí dvě designérky, zakladatelka Sára Bergmannová a Michaela Klihavcová. Projekt se zabývá recyklací nepoužitých nebo již nevyužitých materiálů, především však papíru, který zpracovává do různých zápisníků, notesů, bloků, foto alb, balících papírů a jiných produktů. Klíčové slovo projektu zní „second-hand paper shop“, neboli papírnictví z druhé ruky – nalézt vhodný materiál, roztřídit ho a dále z něj navrhnout nový produkt je jednou z hlavních částí výroby. Projekt se zaměřuje na vše, co lidé již nepotř ebují a č eho se zbavují. Materiál tak dostává druhou šanci stát se součástí nového produktu – každý produkt je tudíž jedinečný a nese s sebou příběh skrytý v použitém materiálu. Cílem projektu Reformát je otevření multifunkčního prostoru – otevřeného ateliéru, obchodu a dílny zároveň. Zaměřením je vytvořit výtvarné a technické zázemí pro práci s papírem a papírovými produkty z „druhé ruky“ – tedy produkty z recyklovaného a odpadového materiálu. V rámci podpory značky a produktů pořádá Reformát menší workshopy v Praze, v Děčíně a dalších městech.

Grafické studio Divize je nové, volné seskupení dvou grafických designérů, Sáry Bergmannové a Tomáše Brychty, které se poprvé oficiálně představí veřejnosti na přehlídce Prague Design Week 2015. Studio vzniklo přirozeně již na půdě Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v ateliéru Grafický design I, kde oba designéři studují. V současné době působí ve vlastním ateliéru v Praze společně s Reformátem. Dvě osobnosti, dva odlišné přístupy, dva pohledy a dvě vize tvoří dohromady Studio Divize. Zaměřují se převážně na tvorbu korporátních identit, vizuálních stylů kulturních akcí a výstav či layoutů publikací a knih, rádi spolupracují na projektech s dalšími kreativci z odlišných oborů a ruční práce jim rozhodně není cizí.

DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ

Uvidíte živě ve dnech 2. ― 8. května 2016

Sedmý ročník designérské přehlídky Prague Design Week 2020 se uskuteční ve svou patrech domu na náměstí Republiky 7 hned vedle OD Kotva. Pět dnů se zde představí tvorba 77 designérů, šperkařů, módních návrhářů, kreativců, ateliérů, škol i firem.

1místo
5dní
77vystavovatelů
VÍCE INFORMACÍ

Zůstaňte ve spojení

Sledujte náš web a sociální sítě.