Roman Kvita & Dominik Běhal

Syntéza designu a malby, prezentace dvou zcela rozličných řemesel… objekty s funkcí, které však balancují na hraně užitého a volného umění. Malba zde funguje jako svébytné výrazové médium, které dokáže zcela ovlivnit konečné vyznění produktu.
Kolekce nábytku NARKI se inspiruje pojetím nábytku historických slohů baroka, rokoka či klasicismu. Výrazná dekorace nábytku plnila tehdy kromě své estetické role, také jistou reprezentační funkci, kdy vypovídala o vkusu, charakteru či zálibách svého uživatele. NARKI tento princip aktualizuje propojením sugestivních malířských výjevů historických období a praktického moderního nábytku čistých tvarů.
DESIGN – toaletka + coffe table + stolička
MALBA – náměty Holandská krajinářská škola + antická mytologie
MATERIÁL – masivní jasan s výraznou kresbou jádrového dřeva, podnože z kartáčované nerez oceli a olejová malba na křídovém šepsu

DALŠÍ VYSTAVOVATELÉ

Uvidíte živě ve dnech 2. ― 8. května 2016

Sedmý ročník designérské přehlídky Prague Design Week 2020 se uskuteční ve svou patrech domu na náměstí Republiky 7 hned vedle OD Kotva. Pět dnů se zde představí tvorba 77 designérů, šperkařů, módních návrhářů, kreativců, ateliérů, škol i firem.

1místo
5dní
77vystavovatelů
VÍCE INFORMACÍ

Zůstaňte ve spojení

Sledujte náš web a sociální sítě.